Проєкт "Школа здорової особистості"

Статус: триває

/Files/images/2021/proekti/хотелось бы, чтобы мы могли путешествовать по миру (2).jpg Проект "Школа здорової особистості" створений для психологічної підтримки всіх бажаючих, а також як засіб для розвитку індивідуальності кожної людини. «Школа здорової особистості» дає можливість отримати професійну психологічну допомогу, проконсультуватися з психологом з приводу турбуючих проблем, розібратися в собі. За допомогою тестування і різних методик можна більш детально дізнатися про особливості свого характеру, що дозволить в подальшому краще знаходити спільну мову з оточуючими, вільно спілкуватися і розвиватися як оcобистості.

Головною метою проекту "Школа здорової особистості" є ппідтримка і розвиток особистості кожної людини.

Завдання проекту - це створення сприятливих і комфортних психологічних умов для розвитку особистості, інформування людей з приводу турбуючих життєвих ситуацій.

В рамках проекту «Школа здорової особистості» заплановані різні заходи, проведення тестувань і різноманітних методик, а також розвиток психологічних тренінгів та майстер-класів.


Напрямки роботи:

• Планується проводити ігрові проективні методики з молодшими і старшими школярами, для розвитку їх уяви і комунікаційних навичок, для підвищення зацікавленості в своєму емоційному стані.

• Залучення інтернет ресурсів для онлайн - консультацій з психологом. Можливість поспілкуватися, отримати підтримку і допомогу через інтернет.

• Публікація цікавих, а головне корисних, заміток і добірок по психології, інформація яка буде актуальна для кожного.

• Гурток арт-терапії, за допомогою паперу і фарб висловлювати свої емоції і почуття, виникає можливість доторкнутися до мистецтва.

• Кольорова терапія і пізнання нового яскравого світу навколо нас, навчитися бачити звичайні повсякденні речі в зовсім іншому світлі, вміння знаходити яскраві фарби які нас оточують

• Проведення тематичних виставок з цікавою і корисною психологічної літературою. Оновлення літератури з психології та добірка найактуальніших авторів в сфері психології.

Проект «Школа здорової особистості» стартував у квітні 2018 року і продовжує діяти.

Казкотерапія. "Школа чаклунів". Частина друга

Сьогодні наші улюблені чарівники знову відвідали заняття з казкотерапії в рамках проекту «Школа здорової особистості». На другому занятті ми продовжили працювати з картами юних чаклунів: визначили місце входу кожного в чарівну країну і проклали від нього маршрут до фінішної межі.

Усі разом ми закрили очі і занурились в загадкові світи без меж. Нашим мандрівникам на шляху зустрічались казкові істоти, величезні безкрайні пустелі, дивовижні природні ландшафти та портали в інші світи. Діти поділились один з одним своїми враженнями, почуттями, відкрили таємницю місцевості своєї країни, познайомили нас з автентичним населенням кожної з областей та магічними артефактами, що допомогли в дорозі.«Запам'ятайте ці відчуття. Рухаючись в центр вашої області ви зустрічаєте її жителів. Які вони? Як вони виглядають? Доброзичливі вони чи ні? Чим вони займаються?» – наголосив таємничий голос з країни мрій.

Пригоди дітей на цьому не скінчилися: різні перешкоди заважали їм дістатися мети, але об'єднавшись вони з успіхом їх подолали. Разом з ними ми порахували скільки днів, або років вони провели у своїй чарівній країні.

На питання: «Чи хочете ви залишитись серед цього магічного простору ?» всі діти однаково відповідали «так», але всі ми знаємо, що у паралельному світі не можна залишатись надовго, тому всі повернулись в реальність задоволені цікавою подорожжю.

Але ми забагато вже розповіли, тому переконайтесь самі подивившись відео:

"Школа чаклунів" Заняття з казкотерапії


Казкотерапія. "Школа чаклунів". Частина перша

Багато людей з дитинства фантазують про інші світи, чарівних істот, надприродні здібності. В рамках проекту «Школа здорової особистості» з 2018 року ми запровадили циклічні заняття з казкотерапії. І перше заняття «Школи чарівників» пройшло вже сьогодні - 25 січня з учнями 5-А класу школи № 2.

Метою даного заняття є формування у дітей життєвих цінностей, заснованих на ідеї створення, розвитку творчого мислення, формування основ комунікативної культури.Перед тим як почати, мипровели межу між світом реальним і чарівним для того, щоб наші світи НЕ перемішалися, а подорож дозволила б взяти з чарівної країни позитивний настрій і щастя, те, що допоможе в реальному житті. Використовувалася чарівна півсфера-проектор з мерехтливим світлом.Разом з дітьми ми занурилися в атмосферу казки і вирушили в «Школу чарівників», де кожен вчився створювати свій власний світ, наповнений магією. Завданням сьогоднішнього заняття було створення карти і визначення мети своєї подорожі. Використовувався напрямок арт-терапії. За допомогою кольорової палітри олівців діти поділилися з іншими своїми фантазіями.Юні чарівники вигадали силует своєї країни і наповнили його. Таким чином, країна кожного розділилася на кілька зон, де ландшафт пов'язаний з внутрішніми процесами: думками, почуттями, бажаннями. З'явилися галявини роздумів, ліси бажань, печери страху, поле морозива тощо.

Після повного занурення в чарівну країну, діти трохи розповіли про свої цілі в подорожі, та яким чином вони будуть досягати бажаного. На завершення за допомогою півсфери-проектора всі повернулися в реальний світ з позитивним настроєм.


Проективна методика "Закінчити зображення"

Ця проективна методика спрямована на виявлення особистісних якостей людини, на її відношення до себе та оточуючих. Допомагає зрозуміти схильності людини, бажання та нагальні потреби.

Методика приміняється до різних вікових категорій, вона актуальна у всіх життєвих випадках.

У нас в бібліотеці цю методику проходили учні 7-х і 8-х класів загальноосвітньої школи. Їм було запропонавано розмалювати надані фігури, після чого можна виконати аналіз бланків.

/Files/images/DSC03812.JPG /Files/images/DSC03818.JPG

За результатами аналізу виявилось: що діти мають здорове уявлення про себе та оточуючий їх світ, мають схильності до імпатії, творчого мислення, креативу.


Психологічна готовність до школи

1 вересня розпочався новий навчальний рік та діти вирушили отримувати нові знання і враження після тривалого літнього відпочинку. Не кожному повернення в рідні стіни школи дається легко, тому дізнатися, чи готові діти до школи можна за допомогою легкого тесту-опитувальника, результати якого покажуть готовність дітей до отримання безцінних знань.

Тест на психологічну і соціальну готовність до школи проходило 4 учня середніх класів. Результати опитування показали, що діти набравшись сил і натхнення за літо, готові до нового навчального року та вони дуже хочуть побачити своїх шкільних друзів, поділитися враженнями і дізнатися багато нового.

/Files/images/FLW/DSC03351.JPG /Files/images/FLW/DSC03357.JPG


Літня казкотерапія

Літо, пора нових звершень і натхнення. Для розвитку дітей і молоді ця пора року, як ніколи краще підходить для натхнення і творчості. Поки тепло хочеться справжньої казки і великих змін, тому метод казкотерапії був задіяний на наших читачах.

/Files/images/DSC02717.JPG /Files/images/DSC02719.JPG


Арт-терапія

В рамках проекту "Школа здорової особистості" було проведено проективне заняття з арт-терапії. Дітям було запропоновано намалювати за допомогою акварельних фарб свій емоційний стан в дану хвилину. Діти малювали в вільній формі свій емоційний стан, можна було використовувати різні кольори і форми малюнка, обирати будь-яку тему або не використовувати її взагалі. Всі отримані малюнки свідчать про позитивний емоційний стан дітей, а заняття з арт-терапії підняло всім настрій.

/Files/photogallery/DSC02408.JPG /Files/photogallery/DSC02417.JPG


Опитування - тест з профорієнтації підлітків

Перед кожною молодою людиною рано або пізно стає питання про вибір професії. Щоб легше було зорієнтуватися і обрати вірний шлях можна скористатися спеціальними тестами, які були запропоновані користувачам нашої бібліотеки. В опитуванні прийняли участь учні старших класів, котрі обирали один із двох запропонованих варіантів відповіді, згідно з анкетою тесту.

Після проходження тесту користувачами, був зроблений психологічний аналіз отриманих результатів.і оголошений тестуючим. Результати показали, що два респондента більш схильні до професій пов'язаних з технічними спеціальностями, один хлопець з чотирьох схильний до позиції з тесту чоловік-чоловік, а це розвинена комунікабельність і взаємодія з іншими людьми. Ще один тестуючий виявився схильним до творчих професій, у нього високі бали з позиції чоловік-художній образ.

/Files/photogallery/новый коллаж.jpg


Проективна методика "Неіснуюча тварина"

Проективна методика «Неіснуюча тварина» дуже популярна серед практикуючих психологів, вона не складна в виконанні і може багато розповісти про людину. Ця методика підходить для любих вікових груп. Молодші школярі взяли участь у цій методики, задіючи свою фантазію та уяву: кожен намалював свою «неіснуючу тварину». Інтерпретація малюнка допомогла розкрити внутрішній світ дитини, дізнатися про їх переживання і сприйняття довколишнього світу. Всі малюнки показали, що діти мають глибокий та незвичайний внутрішній світ.

Кiлькiсть переглядiв: 1407

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.